طراحی سایت وردپرس

روش های طراحی وب سایت وردپرس که باید در سال 2021 دنبال کنید

وردپرس یکی از محبوب ترین CMS ها و سازندگان وب سایت در تمام دوران است. در واقع، وب سایت های ساخته شده با وردپرس 26 درصد از کل سایت های موجود در وب را تشکیل می دهند. موتورهای جستجو همچنین نشان دادند که وردپرس هر ماه 2,740,000 جستجو و شمارش دارد!

 

بنابراین، اگر یک سایت وردپرسی دارید یا می‌خواهید با استفاده از تم WP یک سایت جدید بسازید، بهترین روش‌ها وجود دارد که همزمان با طراحی وب‌سایت حرفه‌ای هستند. تنها با بررسی این عوامل می‌توانید دید، تأثیر، عملکرد و آمادگی تلفن همراه خود را بهبود ببخشید.

 

این نکات طراحی وب سایت وردپرس از سوی طراحان وب سایت حرفه ای و توسعه دهندگان وب آمده است که عاشق این پلت فرم برای ساخت سایت های سریع و زیبا برای انواع برندها هستند.

 

یک پالت رنگی ساده و جذاب را انتخاب کنید

رنگ های برند شما چیست؟ چگونه آنها در طراحی و موضوع وب سایت شما گنجانده می شوند؟ یک پالت رنگ عالی تاثیر بیشتری به وب سایت شما می دهد و چشم بازدید کننده را به سمت محتوایی که می خواهید ابتدا ببیند جلب می کند. این لحن را برای بازدیدکنندگان شما تنظیم می کند و مهمترین بخش های تجارت آنلاین شما را برجسته می کند.

 

وقتی به وب سایت خود نگاه می کنید، آیا هزاران رنگ مختلف را می بینید؟ طراحان وب سایت می گویند این بهترین راه برای رنگ آمیزی سایت شما نیست. شما باید از یک پالت رنگ محدود استفاده کنید که دو رنگ اصلی دارد. سیاه یا خاکستری تیره در پس‌زمینه سفید بهترین پالت رنگ برای متن خوانا است، اما در برخی موارد، بخش‌های فراخوانی با پس‌زمینه تاکیدی تیره و متن روشن نیز به خوبی کار می‌کنند.

 

از طراحی فضای سفید پاک استفاده کنید

یکی از اصول اصلی طراحی عالی استفاده از فضای سفید است. وقتی اطلاعات زیادی را در فضای کمی قرار می دهید، فضای سفید را شلوغ می کنید و آن منطقه غیرقابل خواندن می شود.

 

هنگامی که فضای سفید بیش از حد دارید، طراحی ممکن است نامرتب به نظر برسد.

 

در اینجا تعادل خوبی وجود دارد و طراحان معمولاً کسانی هستند که بیشترین تجربه را در بهترین راه برای استفاده از فضای سفید دارند. هدف اصلی برجسته کردن مهمترین تصاویر، ویدیوها و سرفصل ها با فضای سفید است. شما همچنین می خواهید فضای سفید کافی در اطراف دکمه های دعوت به اقدام خود داشته باشید تا برجسته شوند.

 

فونت های سفارشی و تایپوگرافی

آیا سایت شما از Helvetica ساده یا Verdana استفاده می کند؟ در حالی که استفاده از فونت‌های sans serif قابل خواندن مانند این ویرانگر نیست، اما وقتی تایپوگرافی سفارشی دارید به صدای برند شما کمک می‌کند. می توانید انواع افزونه های فونت را برای استفاده در سایت وردپرس خود بیابید و فونت سفارشی متناسب با نام تجاری خود را انتخاب کنید.

 

هنگام انتخاب فونت، طراحان به خوانایی آن در دسکتاپ و موبایل و همچنین نحوه سفارشی سازی آن هنگام استفاده از حروف کج یا پررنگ نگاه می کنند. فونت همچنین باید هنگام نمایش روی پس‌زمینه یا تصویر رنگی برجسته باشد.

 

تصاویر با کیفیت بالاتر را امتحان کنید

آیا از تصاویر استوک 2010 استفاده می کنید؟ اگر چنین است، آنها قدیمی هستند. اگر به اندازه کافی در اینترنت بوده باشید، اکثر تصاویر استوک قابل تشخیص هستند.

 

زمانی که طراحان به دنبال تصاویر می گردند، به دنبال جدیدترین و با کیفیت ترین عکس ها می گردند و سعی می کنند افراد و تنظیمات منحصر به فردی را بیابند که لحن برند را فرا می خواند. شما همچنین می خواهید مطمئن شوید که تصاویر مکمل محتوای شما هستند و تنها با یک نگاه ایده درست را به شما منتقل می کنند.

 

با این حال، اگر شرکت شما در حال حاضر تصاویری از نظر بصری جالب و باکیفیت عرضه کرده است، باید به جای یک تصویر استوک استفاده شود. داشتن تصویری از شرکت، خدمات یا محصول خود که موجود نیست به ارتقای کیفیت سایت شما کمک می کند. شما تضمین می کنید که تصویری را که شرکت شما نسبت به یک سهام دارد ندیده اید.

 

پیوندهای دائمی خواندنی خود را بررسی کنید

پیوندهای دائمی در قسمت “تنظیمات” در داشبورد وردپرس شما تنظیم می شوند. اینها URL های دائمی هستند که هنگام مرور سایت شما، کاربران را به صفحه خاصی هدایت می کنند. فرمت استاندارد URL وردپرس yourdomain.com/p=123 است که آن چیزی نیست که شما می خواهید. شما می خواهید این را به “نام پست” تغییر دهید تا به عنوان yourdomain.com/your-post-name ظاهر شود.

 

انجام این کار به سئو و ساختار پیوند کمک می کند. شما همچنین می توانید یک استراتژی پیوند دائمی سفارشی تعریف کنید، اما اگر تجربه سفارشی سازی این ویژگی را ندارید، باید با یک سرویس طراحی وب سایت حرفه ای مشورت کنید .

 

پلاگین های خود را هوشمندانه انتخاب کنید

افزونه های بسیار زیاد، زمان بارگذاری سایت وردپرس و تجربه موبایل را کاهش می دهند. علاوه بر این، افزونه ها می توانند با یکدیگر تداخل داشته باشند و خطاهای دیگری ایجاد کنند. اکثر کسب و کارها تمایل به خرید یک قالب وردپرس دارند که دارای چندین افزونه است.

 

اینها معمولاً برای ساختن وب سایت و سازماندهی عناصر مختلف ضروری هستند. سایر افزونه ها برای امنیت، سئو، بهینه سازی تصویر و ناوبری هستند.

 

شما باید پلاگین هایی را که نیاز ندارید حذف کنید و در مورد افزونه هایی که می خواهید تا حد امکان از آنها استفاده کنید تحقیق کنید. آخرین بار چه زمانی افزونه به روز شد؟ آیا صفحه پشتیبانی یا مستنداتی دارد؟ اطمینان حاصل کنید که به امنیت افزونه و نظرات مشتریان نگاه کنید.

 

ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که تلاش برای درک همه افزونه های موجود ممکن است طاقت فرسا و خسته کننده باشد. (شاید شما بیش از حد در کسب و کار خود مشغول هستید و زمان لازم برای نگرانی در مورد آن را ندارید.) در آن زمان است که ما به طور مطلق توصیه می کنیم یک آژانس استخدام کنید تا اطمینان حاصل شود که کل این فرآیند بدون هیچ مشکلی برای سایت شما انجام می شود.

 

انجام تست های تجربه کاربری

آیا از نقاط اصطکاک سایت وردپرس خود اطلاع دارید؟ از صفحه اصلی خود، می خواهید افراد به کجا حرکت کنند؟ خرید یا ثبت نام برای بازاریابی خود چقدر دشوار است؟

 

هر وب سایتی یک مسیر ناوبری دارد. بیشتر بازدیدکنندگان ابتدا به محتوای “بالا” نگاه می کنند. معمولاً یک نوار ناوبری، تصویر هدر و یک دکمه فراخوان برای اقدام در مرکز وجود دارد. هر چیزی که در زیر تصویر هدر اصلی قرار دارد، به کاربر نیاز دارد که به پایین اسکرول کند، و اگرچه مهم است، می‌خواهید مهم‌ترین فراخوان و محصول خود را در فضای بالای صفحه نمایش دهید.

 

شما باید به دنبال فرصت های از دست رفته یا مناطقی از اصطکاک باشید که بازدیدکنندگان را در مسیر خود متوقف کند. به عنوان مثال، آیا فرمی در تلفن همراه دارید که به چندین ورودی نیاز دارد و پر کردن آن برای همیشه طول می کشد؟ اگر مشتریان چیزی با ارزش فوری در ازای آن دریافت نکنند، احتمالاً فرم شما را تکمیل نخواهند کرد.

 

برای شروع تست خود، به طور جداگانه از دسکتاپ و موبایل به وب سایت خود بروید. چه چیزی به شما می پرد؟ آیا همه صفحات به سرعت بارگذاری می شوند؟ آیا هر تصویر بارگذاری می شود؟ وقتی روی یک دکمه CTA کلیک می‌کنید، آیا شما را به جایی که می‌خواهید می‌برد؟

 

در نهایت، چقدر طول می کشد تا یک معامله انجام دهید یا برای چیزی ثبت نام کنید؟ این باید یک فرآیند سریع و کاربرپسند با نقاط اصطکاک کم باشد.

 

ناوبری آسان برای استفاده و سازگار با موبایل

در بالای اکثر وب سایت ها، یک منوی ناوبری پیدا خواهید کرد. سنتی‌ترین منوی پیمایش با پیوندهایی به «درباره ما»، «محصولات»، «تماس» و موارد دیگر در بالای صفحه پخش می‌شود. در بسیاری از موارد، این منوهای ناوبری دارای منوهای ناوبری فرعی هستند که وقتی با ماوس خود روی هر پیوندی می روید، از بین می روند.

 

ناوبری ساده و تمیز بهترین عملکرد را دارد. منوی ناوبری شما باید کاربر را به جایی که می‌خواهید هدایت کند، اما باید سریع بارگیری شود و روی موبایل کار کند. علاوه بر این، نیازی نیست که کاربر را با تصمیم گیری های بیش از حد تحت فشار قرار دهید، زیرا آنها در مسیریابی شما کلیک می کنند.

 

با این حال، برخی از کسب و کارها به محتوای ناوبری زیادی نیاز دارند، مانند یک خرده فروش آنلاین، که معمولاً چندین دسته محصول با منوهای فرعی وجود دارد. بهترین روش در اینجا این است که آن را ساختار یافته و به راحتی در دسکتاپ و موبایل قابل مشاهده کنید.

 

ابتدا سایت خود را فقط در محیط های آزمایشی به روز کنید

برای اینکه سایت وردپرس خود را ایمن نگه دارید، باید به صورت دوره ای به روز رسانی کنید. وردپرس معمولاً هر ماه به‌روزرسانی‌های امنیتی دارد، اما اگر یک افزونه ناسازگار شود، خطرناک است. برای اینکه بفهمید آیا به‌روزرسانی باعث ایجاد مشکل می‌شود، بهتر است وردپرس را در یک محیط آزمایشی امن به‌روزرسانی کنید و سپس عملکرد سایت خود را قبل از به‌روزرسانی سایت زنده بررسی کنید.

 

ویرایشگر گوتنبرگ را بشناسید

وردپرس ویرایشگر گوتنبرگ را در به روز رسانی وردپرس 5.0 در سال 2018 گنجانده است . ویرایشگر جدید دارای ویژگی های خاصی برای قالب بندی و بلوک های محتوا است. در حال حاضر همچنان می توانید از ویرایشگر کلاسیک استفاده کنید، اما بهتر است ویرایشگر محتوای جدید خود را در یک محیط آزمایشی ارتقا دهید و بررسی کنید.

 

به دنبال طراحی وب سایت وردپرسی سفارشی، پیشرفته و به جرات می‌گردید؟ آیا سعی می کنید وب سایت فعلی خود را بهبود ببخشید اما برای انجام این کار خیلی شلوغ هستید؟ ما یک کادر متخصص از طراحان و توسعه دهندگان وب داریم که دوست دارند به شما کمک کنند تا سایتی عالی برای کسب و کار خود ایجاد کنید. برای تعیین وقت مشاوره همین امروز با ما تماس بگیرید .

 

 

 

نکات و بهترین روش ها برای طراحی وب سایت وردپرس

 

بهترین روش های طراحی وب چیست؟

هر وب سایتی از نظر طراحی و عملکرد منحصر به فرد است. با این حال، بسیاری از بهترین روش‌ها وجود دارد که می‌تواند به شما در طراحی سایت‌هایی کمک کند که بسیار بهتر از بسیاری از مواردی که آنلاین می‌بینید، ظاهر و کار کنند. این روش ها برای همه انواع پروژه ها اعمال می شود و درونی سازی آنها به شما کمک می کند تا وب سایت های بهتری ایجاد کنید.

 

به طور خلاصه، اینها عواملی هستند که باید به خاطر داشته باشید تا مطمئن شوید وب سایت شما نه تنها خوب به نظر می رسد، بلکه به طور موثر به بازدیدکنندگان خدمات ارائه می دهد:

 

چیدمان بصری و برندسازی. طرح سایت شما باید طوری طراحی شود که کاربران را به سمت محتوایی که می خواهند ببینند هدایت کند. در کل، شما همچنین می توانید از عناصر برندسازی برای ایجاد یک سبک منسجم استفاده کنید.

تجربه ی کاربر. تجربه کاربری شامل تمام کارهایی است که بازدیدکنندگان در وب سایت شما انجام می دهند و به تعیین میزان مثبت بودن تعامل آنها کمک می کند. طراحی نقش مهمی در کمک به ایجاد وب سایت هایی دارد که استفاده از آنها لذت بخش است.

راحتی در استفاده. در حالت ایده آل، بازدیدکنندگان هرگز نباید در مورد نحوه تعامل با وب سایت شما یا یافتن آنچه به دنبال آن هستند احساس ضرر کنند. این چیزی است که می‌توانید با درک اینکه مخاطبانتان چه کسانی هستند، و با در نظر گرفتن نیازهای آن‌ها طراحی کنید .

همه اینها مفاهیم سطح بالایی هستند که به راحتی قابل درک هستند، اما به سادگی نمی توان آنها را عملی کرد. با در نظر گرفتن این موضوع، اجازه دهید به چند نکته کاربردی که می توانید برای ارتقای طراحی سایت وردپرس خود استفاده کنید، برویم.

 

بهترین روش های چیدمان وب سایت وردپرس

وب سایت ها باید از نظر زیبایی شناسی دلپذیر باشند. با این حال، همچنین مهم است که به چیدمان سایت خود به عنوان عنصری فکر کنید که می توانید از آن برای افزایش دسترسی استفاده کنید. برخی از تکنیک هایی که می توانند به شما در دستیابی به آن کمک کنند عبارتند از:

 

تقارن. هرچه چیدمان وب سایت شما متقارن تر باشد، بدون در نظر گرفتن اندازه آنها، در طیف گسترده ای از دستگاه ها بهتر به نظر می رسد.

فضای سفید. استفاده مناسب از فضای سفید یا منفی می تواند باعث شود که وب سایت شما کمتر به هم ریخته باشد و به شما کمک می کند عناصر یا محتوایی را که می خواهید کاربران را به سمت آن سوق دهید برجسته کنید.

تضاد. می توانید از رنگ و کنتراست برای برجسته کردن بیشتر عناصر مهم مانند Call to Action (CTA) و بخش های جداگانه استفاده کنید.

تایپوگرافی. متن روش اصلی تعامل ما با وب است، بنابراین انتخاب فونت شما برای یک تجربه کاربری قوی بسیار مهم است. هر چه فونت ها راحت تر خوانده شوند، معمولاً تجربه بهتری خواهد داشت.

این عناصر اصول طراحی طرح بندی وب سایت قابل دسترس هستند. با این حال، استانداردهای طراحی وب و بهترین شیوه های دیگر برای بررسی وجود دارد، بنابراین اجازه دهید به تعدادی از آنها نیز نگاه کنیم.

 

منوی خود را کوتاه و ساده نگه دارید

پیمایش منوهای ناوبری نباید سخت باشد. به عنوان یک قاعده کلی، شما می خواهید تعداد عناصر موجود در منوی خود را به حداقل برسانید، بنابراین یافتن همه چیز تا حد امکان آسان است:

 

ناوبری وب سایت WP Engine

تنها استثنای این قانون این است که شما یک وب سایت بسیار پیچیده مانند یک فروشگاه آنلاین بزرگ را اجرا می کنید. در این صورت، یک منوی «مگا» می‌تواند ارزش کافی برای توجیه ردپای بزرگ‌تر آن ارائه دهد.

 

تا حد امکان توصیفی باشید

اگرچه کوتاه و شیرین نگه داشتن منوی پیمایش مهم است، اما این دسترسی نباید به قیمت کمبود اطلاعات باشد. در حالت ایده‌آل، بازدیدکنندگان باید دقیقاً بدانند که هر پیوند با یک نگاه سریع آنها را به کجا هدایت می‌کند.

 

در اکثر منوها، می خواهید هر پیوند را حداکثر به یک یا دو کلمه کوتاه کنید. به عنوان مثال، شامل کردن پیوند درباره یا درباره ما ، موضوع را کاملاً نشان می دهد. سایر موارد رایج منو عبارتند از: فروشگاه ، تماس با ما ، و غیره.

 

شامل یک نوار جستجو

مگر اینکه شما یک وب سایت یک صفحه ای طراحی می کنید، منطقی است که یک نوار جستجو اضافه کنید . این عنصری است که فضای زیادی را اشغال نمی کند و مقدار زیادی از عملکرد را به وب سایت شما اضافه می کند:

 

جستجوی وب سایت WP Engine

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از مردم مرتکب می شوند این است که به دنبال راه هایی برای برجسته کردن نوارهای جستجوی خود از نظر بصری نمی گردند. چیزی به سادگی امتحان کردن رنگ‌های مختلف برای دکمه جستجوی شما می‌تواند به برجسته کردن عنصر کمک کند و کمی به صفحات شما جذابیت بیشتری بدهد.

 

5 نکته برای طراحی وردپرس

طراحی وب عالی فراتر از بهینه سازی طرح بندی صفحات شماست. چندین ملاحظات دیگر وجود دارد که می خواهید در نظر داشته باشید. در این بخش، پنج نکته ضروری برای طراحی وب را بیان می کنیم.

 

1. استانداردهای طراحی برند را ایجاد کنید

وب سایت شما باید سبک برند شما را منعکس کند و این شامل رنگ ها، فونت هایی است که استفاده می کنید و حتی پیامی که ارسال می کنید. اینها چیزی است که ما آن را «عناصر برند» می نامیم و به بازدیدکنندگان کمک می کنند تا محتوا را با سایت یا کسب و کار شما مرتبط کنند.

 

برای مثال لوگوها را در نظر بگیرید. احتمالاً می‌توانید ده‌ها شرکت را تنها از روی لوگوی آنها بشناسید، زیرا آنها مطمئن هستند که آنها را در کل حضور آنلاین خود درج می‌کنند. مهم است که یک هویت برند واضح و ثابت ایجاد کنید ، که شامل تمام عناصری است که در سایت‌ها، نمایه‌های رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر استفاده مجدد می‌کنید.

 

2. سایت وردپرس خود را برای سرعت بهینه کنید

مهم نیست که وب سایت شما در صورتی که بارگذاری بیش از حد طول بکشد شگفت انگیز به نظر برسد. این روزها کاربران بسیار خواستار هستند و اگر بارگذاری وب سایت شما بیش از دو ثانیه طول بکشد ، احتمالاً افزایش شدید نرخ پرش را مشاهده خواهید کرد .

 

تله ای که برخی از کاربران در آن گرفتار می شوند این است که عناصر زیادی را در صفحات خود قرار می دهند. این ممکن است شامل تصاویر با کیفیت بالا با اندازه فایل های عظیم یا پس زمینه های ویدیویی باشد که بارگذاری آنها خیلی طول می کشد.

 

درک این نکته مهم است که برای داشتن یک وب سایت سریع نیازی به فدا کردن کیفیت بصری ندارید. در عوض، مهم است که به دنبال راه هایی برای بهینه سازی وردپرس و به حداقل رساندن اندازه دارایی های سایت خود باشید. به این ترتیب، می توانید بهترین تجربه کاربری ممکن را ارائه دهید و در عین حال چیزهایی را تازه نگه دارید.

 

3. اطمینان حاصل کنید که طراحی پاسخگو دارید

بیشتر مردم عمدتاً از طریق دستگاه های تلفن همراه با وب در تعامل هستند . این بدان معناست که شما باید وب سایت خود را با نگاه اول به موبایل طراحی کنید. اگر در یک صفحه نمایش بزرگ عالی به نظر می رسد، اما در یک گوشی هوشمند بسیار جذاب نیست، وب سایت شما واکنش گرا نیست .

با وردپرس، اطمینان از اینکه وب سایت شما برای موبایل آماده است مانند سایر سیستم های مدیریت محتوا (CMS) دشوار نیست. برای شروع، باید مطمئن شوید که از تمی استفاده می‌کنید که در دستگاه‌های تلفن همراه عالی به نظر می‌رسد :

همچنین طیف گسترده‌ای از افزونه‌ها وجود دارد که می‌توانید برای افزایش واکنش‌پذیری وب‌سایت خود از آن‌ها استفاده کنید ، که اکثر آنها بر ارائه یک تجربه بهتر از منو تمرکز دارند. اگر یک وب‌سایت روی دستگاه‌های تلفن همراه به‌خوبی کار می‌کند، پیمایش روی صفحه‌نمایش با اندازه کامل کار آسانی است، بنابراین تلاشی که در اینجا انجام می‌دهید به ثمر می‌رسد.

 

4. پیدا کردن محتوای خود را آسان کنید

طراحی وب قوی در مورد ارائه تجربه بهتر برای کاربران شما از طریق سبک و قابلیت استفاده است. بخش بزرگی از آن شامل استفاده از طراحی برای برجسته کردن محتوایی است که کاربران می‌خواهند پیدا کنند.

 

راه های زیادی وجود دارد که می توانید برای رسیدن به این هدف دنبال کنید، از جمله:

 

اطمینان حاصل کنید که استفاده از منوهای شما آسان است

استفاده از کنتراست و فضای سفید برای برجسته کردن بخش های کلیدی

دفن نشدن محتوا یا عناصر مهم در جایی که کاربران ممکن است آنها را از دست بدهند

درک این نکته مهم است که بسیاری از کاربران وقت خود را صرف بررسی هر پیکسل در وب سایت شما نمی کنند. در واقع، مطالعات نشان می‌دهد که بیشتر بازدیدکنندگان وب‌سایت‌ها را مرور می‌کنند، دقیقاً به همین دلیل است که بسیاری از توصیه‌های ما بر روی برجسته کردن عناصر کلیدی از نظر بصری تمرکز دارد.

 

5. از فونت های آسان برای خواندن استفاده کنید

می توانید از هر فونتی که می خواهید در وب سایت خود استفاده کنید. با این حال، همه فونت ها به یک اندازه قابل خواندن نیستند، که از دیدگاه طراحی وب بسیار مهم است.

 

برای محتوای وب سایت خود، توصیه می کنیم به انتخاب های کلاسیک و ایمن مانند Arial، Georgia، Trebuchet و Verdana پایبند باشید. فونت های پیش فرضی که وردپرس استفاده می کند همگی گزینه های عالی برای انتشار محتوای بسیار خوانا هستند. با این حال، CMS همچنین شما را قادر می‌سازد تا از فونت‌های شخص ثالث استفاده کنید اگر می‌خواهید چیزها را جذاب کنید.

 

وب سایت وردپرس خود را با WP Engine طراحی کنید

ظاهر وب سایت شما می تواند نقش مهمی در میزان احتمال تعامل بازدیدکنندگان با محتوای آن داشته باشد. البته، طراحی تنها چیزی نیست که می‌تواند به شما کمک کند بازدیدکنندگان را «قلاب» کنید و آن‌ها را بازگردانید.

 

برای اینکه این اتفاق بیفتد، وب سایت شما نیز باید سریع باشد. با WP Engine، می توانید به منابعی که برای طراحی یک تجربه دیجیتال باورنکردنی برای بازدیدکنندگان خود نیاز دارید، دسترسی داشته باشید !

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =