طراحی و سئو سایت

7 نکته طراحی وب سایت و سئو برای سال 2021

با بیش از 1.5 میلیارد وب سایت زنده در جهان، هرگز مهمتر از این نبود که وب سایت شما دارای سئو عالی باشد. با وجود رقابت زیاد آنلاین، باید مطمئن شوید که مردم می توانند وب سایت شما را سریع پیدا کنند و در جستجوهای گوگل رتبه خوبی کسب کند.

 

اما موتورهای جستجو و عادات آنلاین مردم به طور مداوم در حال تغییر هستند. بنابراین چگونه مطمئن می شوید که وب سایت شما برای سال آینده کاملاً بهینه شده است؟

 

تنها با داشتن یک استراتژی طراحی وب سایت بهینه سئو، مطمئن خواهید شد که سایت خود در سال جاری از قدرت به قوت خود می رود.

 

گنجاندن سئو در تمام جنبه های وب سایت شما ممکن است کاری دلهره آور به نظر برسد. با این حال، اگر هفت نکته طراحی وب سایت ما را برای سال 2019 دنبال کنید، می توانید از رقبا جلوتر بمانید.

 

1. مطمئن شوید که سایت شما برای موبایل مناسب است

هنگام طراحی وب سایت موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید .

 

چیدمان و ظاهر سایت شما بسیار مهم است. با توجه به اینکه بسیاری از کاربران تنها چند ثانیه را در اولین صفحه فرود صرف می کنند، اولین برداشت ها می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند.

 

در سال 2018  حدود 60 درصد از استفاده از اینترنت در دستگاه های تلفن همراه انجام شده است. این رقمی است که در چند سال گذشته به طور پیوسته در حال افزایش بوده است و به نظر می رسد در سال 2019 همچنان به رشد خود ادامه دهد. بنابراین اگر محتوای شما برای موبایل طراحی نشده باشد، در مضیقه خواهید بود و می تواند به رتبه بندی SEO شما آسیب برساند.

 

اگر وب سایتی برای اندازه صفحه نمایش آنها طراحی نشده باشد، کاربران اینترنت موبایل پنج برابر بیشتر احتمال دارد که وب سایتی را ترک کنند. اگر اینطور باشد، نرخ پرش شما افزایش می یابد. تشویق کاربران به گذراندن زمان بیشتر در وب سایت شما برای تجزیه و تحلیل گوگل شما و برای کسب و کار شما مفید است.

 

بسیاری از پلتفرم های طراحی وب مانند وردپرس به شما این امکان را می دهند که وب سایت خود را همانطور که در اندازه های مختلف صفحه نمایش داده می شود مشاهده کنید. گوگل همچنین یک تست مفید برای موبایل دارد که به شما کمک می کند تا بهینه سازی سایت خود را برای موبایل بررسی کنید.

 

2. وارد The Snippets شوید

گوگل همیشه در حال تغییر و به روز رسانی نحوه نمایش صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) است. یکی از آخرین روندهای آن، استفاده از “قطعات” برجسته است.

 

اسنیپت ها گزیده ای از پاراگراف از وب سایت ویژه هستند که در بالای SERP بالای نتایج معمولی نمایش داده می شوند.

 

اغلب قطعات در پاسخ به سوالی که کاربر در موتور جستجو تایپ کرده است نمایش داده می شود. این قطعه پاسخ سوال را می دهد و تعداد کلیک هایی که کاربر باید انجام دهد را کاهش می دهد.

 

این قطعه ها اساساً بهترین نقطه برای نتایج جستجو هستند. برای اینکه سایت خود را به عنوان یک قطعه برجسته فهرست کنید، باید قبلاً در صفحه اول نتایج Google باشد.

 

به این فکر کنید که کاربر چه سوالاتی را در گوگل وارد می کند که می تواند سایت شما را مطرح کند. اطمینان حاصل کنید که محتوایی دارید که مستقیماً به سؤال پاسخ می دهد و آن کلمات کلیدی را اولویت بندی کنید.

 

مدتی را صرف بررسی این موضوع کنید که کدام وب‌سایت‌ها به طور منظم در بخش‌های صنعت شما قرار می‌گیرند. آیا درسی وجود دارد که بتوانید از آنها یاد بگیرید؟

 

ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا وب سایت شما جایگاهی را در رتبه اول کسب کند، اما هدف گذاری برای آن یک چیز عالی است و می توانید آن را به عنوان یک هدف استراتژی سئو در نظر بگیرید.

 

3. با SEO ویدیو آشنا شوید

یکی دیگر از قابلیت های جدید گوگل، معرفی چرخ فلک ویدیویی است.

 

پیش از این، نتایج جستجوی ویدیویی به صورت سه تصویر کوچک در بالای SERP ها نمایش داده می شد. در آینده، گوگل آن‌ها را با چرخ فلکی از ویدیوهای بسیار بیشتری جایگزین می‌کند که کاربر می‌تواند برای مشاهده گزیده‌ها در میان آنها حرکت کند.

 

این به این معنی است که نتایج ویدیویی بسیار بیشتری می‌تواند جایگاهی را در بالاترین رتبه کسب کند.

 

ویدیوهای یوتیوب از هر محتوای ویدیویی دیگری در جستجوهای Google رتبه بالاتری دارند. بنابراین همراه با فرمت جدید چرخ فلک، باید به استفاده از سئوی یوتیوب فکر کنید.

 

ایجاد ویدیوهای یوتیوب می تواند ترافیک سایت شما را افزایش دهد و مخاطبان کاملا جدیدی را جذب کند.

 

به این فکر کنید که چه محتوای ویدیویی برای سایت شما مناسب است و به سؤالات کاربران پاسخ می دهد. ویدیوهای چگونه اغلب بسیار محبوب هستند و شانس خوبی برای سوار شدن به چرخ و فلک دارند.

 

اطمینان حاصل کنید که از کلمات کلیدی در عنوان ویدیو و در توضیحات استفاده می کنید تا ربات های گوگل شما را پیدا کنند.

 

4. بهینه سازی روی صفحه

بهینه سازی روی صفحه معمولاً چیزی است که افراد هنگام صحبت در مورد سئو به آن اشاره می کنند. این استراتژی است که صاحب یک وب سایت برای اطمینان از اینکه محتوای آنها بیشتر توسط موتورهای جستجو انتخاب می شود، استفاده می کند.

 

یک استراتژی بهینه سازی روی صفحه شامل موارد زیر است:

 

تحقیق در مورد کلمات کلیدی و موضوعات مرتبط برای سایت شما.

از جمله کلمات کلیدی و کلمات کلیدی ثانویه در سراسر محتوا.

استفاده از تگ های عنوان و تگ های متا توصیف برای تصاویر و رسانه ها.

از جمله پیوندهای داخلی به صفحات دیگر در سایت شما.

بهینه سازی درون صفحه هسته اصلی طراحی سایت سئوی شما است. بدون بهینه سازی در صفحه، سایت شما رتبه بالایی نخواهد داشت، بنابراین مهم است که این کار را درست انجام دهید.

 

وقتی در حال طراحی وب سایت خود هستید، به تجربه کاربری فکر کنید. نحوه حرکت یک کاربر در یک وب سایت همچنین نحوه خزیدن موتورهای جستجو بر روی آنها است. اگر پیمایش برای یک کاربر سخت باشد، با موتورهای جستجو نیز خوب نخواهد بود.

 

5. بهینه سازی خارج از صفحه

بهینه سازی خارج از صفحه بازاریابی و تبلیغ وب سایت شما از طریق لینک سازی و ذکر رسانه های اجتماعی است. این باعث افزایش اعتبار و اعتبار وب سایت شما می شود، ترافیک بیشتری را به ارمغان می آورد و رتبه سئو شما را افزایش می دهد.

 

چند راه وجود دارد که می توانید لینک سازی را برای بهبود بهینه سازی خارج از صفحه خود شروع کنید. می توانید پست مهمان را در وبلاگ های دیگر ارسال کنید، سایت خود را در فهرست راهنماها و صفحات محصول فهرست کنید.

 

همچنین می‌توانید با نویسندگان وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌های مرتبط و معتبر تماس بگیرید و یک تبادل پیوند ترتیب دهید. این می تواند تأثیر مضاعف وارد کردن ترافیک به سایت شما و افزایش قدرت شما در صنعت را داشته باشد.

 

هنگام ساخت لینک، مهم است که همیشه از متن لنگر غنی با کلمه کلیدی برای لینک استفاده کنید. این باعث افزایش شانس موتورهای جستجو برای انتخاب لینک می شود.

 

6. بهینه سازی برای جستجوی صوتی

زمانی که استراتژی طراحی سایت سئوی خود را انجام می دهید، باید در صدر روندهای آنلاین باشید.

 

تا سال 2020، تخمین زده می شود که  50 درصد از کل جستجوها جستجوهای  صوتی باشد. این به دلیل افزایش محبوبیت دستیارهای دیجیتال فعال با جستجوی صوتی مانند سیری و الکسا است. بنابراین اطمینان از اینکه برای جستجوی صوتی در سال 2020 بهینه شده اید بسیار مهم است.

 

یکی از اصلی‌ترین چیزهایی که هنگام بهینه‌سازی جستجوهای صوتی باید به خاطر بسپارید این است که کاربران صوتی چیزها را متفاوت از جستجوگران متن بیان می‌کنند. بنابراین زمانی که سایت خود را برای پاسخ به سوالات کاربران بهینه می کنید، به عبارت عبارتی فکر کنید.

 

برای مثال، یک جستجوگر متنی ممکن است «فیلم‌های جورج کلونی» را تایپ کند، در حالی که جستجوگر صوتی می‌گوید «جرج کلونی در چه فیلم‌هایی بازی کرده است؟». بنابراین زمانی که در حال نوشتن محتوای خود هستید، مقداری از این سبک مکالمه را در محتوای خود بگنجانید. از سوالات به عنوان قلاب در پست های وبلاگ خود استفاده کنید تا جستجوهای صوتی آنها را پیدا کنند.

 

کاربران صوتی همچنین بیشتر احتمال دارد که سؤالات بعدی را بپرسند که منجر به عبارات جستجوی اولیه می شود. گنجاندن صفحاتی مانند لیست سوالات متداول به بهینه سازی شما در این زمینه کمک می کند.

 

7. محتوای خود را تازه نگه دارید

موتورهای جستجو محتوای قدیمی را دوست ندارند.

وب سایتی که مدت زیادی به روز رسانی نشده باشد، رتبه سئو خوبی نخواهد داشت. یک وب سایت قدیمی نیز به احتمال زیاد دارای نرخ پرش بالایی است، زیرا کاربران توسط سایتی که ظاهر تازه ای ندارد، خاموش می شوند.

 

به طور کلی تمرین خوبی است که به هر حال سایت خود را به روز نگه دارید. بررسی منظم هر صفحه همچنین به شما کمک می کند تا از مواردی مانند لینک های شکسته مطلع شوید. اما تازگی وب سایت شما در مورد سئو بسیار مهم است.

 

ممکن است فکر کنید برخی از صفحات سایت شما همیشه سبز هستند و نیازی به به روز رسانی ندارند. به عنوان مثال جزئیات تماس یا ضمانت خدمات مشتری. با این حال، حتی اگر تغییر واقعی ایجاد نشده باشد که نیاز به به روز رسانی داشته باشد، فقط تازه کردن صفحه سئوی شما را افزایش می دهد.

 

اگر وبلاگی در سایت خود دارید، هرگز آن را خیلی طولانی بین پست ها رها نکنید. کاربری که وارد سایت شما شود و آخرین پست وبلاگ را که شش ماه پیش نوشته شده است ببیند، به طور خودکار سایت شما را اعتبار کمتری پیدا می کند.

 

نوشتن پست های وبلاگ جدید همچنین به شما این فرصت را می دهد که از کلمات کلیدی و پیوندها و محتوای رسانه ای بیشتری استفاده کنید. همه اینها به بهبود سئوی شما کمک می کند.

 

همچنین می‌توانید به پست‌های وبلاگ قدیمی برگردید و پیوندها را به مواردی مانند آمار یا مقالات خبری به‌روزرسانی کنید. نوشتن به‌روزرسانی برای پست‌های وبلاگ می‌تواند به شما این فرصت را بدهد که پیوندهای داخلی به پست‌های قدیمی‌تر اضافه کنید.

 

برای طراحی سایت سئوی خود کمک بگیرید

بنابراین اینها هفت نکته طراحی وب سایت سئو هستند که به وب سایت شما کمک می کند تا در سال 2019 در بهترین حالت باقی بماند.

 

همیشه آخرین روندهای گوگل را زیر نظر داشته باشید و از خود بپرسید که آیا وب سایت شما از پیشرفت هایی مانند جستجوی صوتی بهترین استفاده را می کند یا خیر.

 

هرگز اصول اولیه عملکرد خوب سئو را نادیده نگیرید و آن کلمات کلیدی و لینک ها را به خاطر بسپارید.

 

همیشه به تجربه کاربری وب سایت خود فکر کنید. تمام وقت خود را در قسمت پشتی سایت خود صرف نکنید. برخی از جستجوهای خود را در گوگل انجام دهید و ببینید که وب سایت شما چگونه عمل می کند.

 

در نهایت، همیشه مطمئن شوید که محتوای وب سایت شما بدون توجه به اندازه صفحه نمایش تازه است و عالی به نظر می رسد.

 

اگر در مورد استراتژی سئوی خود کمک می خواهید یا می خواهید در مورد خدمات طراحی وب سایت ما اطلاعات بیشتری کسب کنید، همین امروز در تماس باشید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 2 =